
dr. Kátai-Németh Vilmos Úr részére
Miniszter
Szociális és Családügyi Minisztérium
Tisztelt Miniszter Úr!
A Magyar Köztisztviselők Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) tagsága nevében gratulálok kinevezéséhez, és sikeres munkát kívánok Önnek! Szakszervezetünk a Független Közszolgálati Dolgozók Európai Szövetsége (CESI) 6 millió tagot számláló közösségének is tagja.
Levelemhez csatolva továbbítok egy munkaanyagot, amely a szociális ágazatban jelenleg is dolgozó, szakmailag hozzáértő kollégák véleményéből tevődik össze. Ők a „terepen” élik meg mindennapjaikat – főként az idősek nappali ellátása, a fogyatékos személyek nappali ellátása, hajléktalanellátás, családsegítés területen. Saját és munkatársaik tapasztalatai alapján készült az összefoglalójuk.
Az MKKSZ kész és nyitott az érdemi, konstruktív párbeszédre, és bízik abban, hogy a minisztérium a szociális ágazat dolgozóinak jogos kereseti-, szociális-, munkavédelmi-, munkaegészségügyi-, érdekegyeztetési igényeit komolyan veszi, és megteszi a szükséges lépéseket ezek rendszerszintű megújítása érdekében.
Az előző Kormány sajnálatos módon nem tekintette fontosnak sem a szociális ágazatot, sem az abban munkát végző személyekkel való konzultációt. Több éve képviseljük ezen ágazatban (és még jónéhány más területen pl: polgármesteri hivatalokban, kormányhivatalokban-, közoktatásban-, kultúra területén dolgozók ) érdekeit. Több alkalommal kerestük meg az akkor illetékes kormányzati döntéshozókat levélben, videóüzenetben, majd akciókat is szerveztünk, sztrájkot készítettünk elő a munkabéke megteremtése érdekében (csak a közelmúltból pl: Karmelita előtti lyukascipő akció 2025. októberben, 2025. novemberben Parlament előtt Népjóléti Bizottság vezetőjével és tagjaival demonstráció, 2025. decemberben a Népjóléti Bizottság ülésén kértünk meghallgatást, de az akkori Belügyminiszter ezt elutasította, így a pólónkon lévő felirattal üzentünk, hogy a szociális ágazatra tervezett 15 %-os béremelés kevés!)
Bízunk abban, hogy most demokratikus, értő, rendezett munkaügyi kapcsolatokra törekvő együttműködés előtt állunk kormányunkkal!
Szívesen bemutatkoznánk Önnek egy személyes találkozó alkalmával is, amennyiben erre lehetőséget tud biztosítani a közeljövőben.
Jó munkát, és jó egészséget kívánunk!
Budapest, 2026. május 21.
Boros Péterné, Elnök, MKKSZ


















