2018. május 23-án az MKKSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Titkári Tanácsa ülésezett, melyen megjelent Boros Péterné az MKKSZ Elnök Asszonya, Fehér József OKÉT/KÉF ügyvivője, Tornyi Lajosné MKKSZ FEB Elnöke.
Kozák Ferenc megyei elnök megnyitja és üdvözli a Nyíregyháza-Sóstóhegy Tüskevárban megjelenteket.
Kozák Ferenc megyei elnök és Timkó József megyei titkár köszöntötte Négyesi Miklósnét és Gyimesi Gábort szakszervezeti kitüntetése alkalmából, valamint Boros Péterné Elnök Asszonyt születésnapja alkalmából.
A köszöntés és gratuláció után minden jelenlévő tájékoztatást adott alapszervezeti munkájáról, tapasztalatairól, eredményeiről, gondjairól, amelynek végső mondanivalója az volt, hogy a munkahelyi szervezetek vezetői a taglétszám-növelését megoldhatónak, elérhető célnak tartják.
Timkó József megyei titkár bevezetőjében utalt a társadalmi változásokra (változatlanságokra), az MKKSZ Elnökség éves tevékenységéről szóló beszámolóra, a SZEF kongresszus eseményeire. Áttekintette a MKKSZ helyzetét, céljait, beleértve a tagság céljait a szervezet működését illetően.
Ezt követően Boros Péterné Elnök Asszony tájékoztatója hangzott el, melynek fontos eleme volt a bérkérdés. A szakszervezetek az MKKSZ kezdeményezésére új stratégiával álltak elő, melynek lényege, hogy a teljes közszolgálatban foglalkoztatottaknak új bérrendszere, bértarifái legyenek, mely három fontos alapelven működnének:
-a mindenkori minimálbér legyen a legkisebb munkabér (kvalifikációs kötöttségek nélkül),
-a garantált bérminimum biztosítása a középfokú végzettséget igénylő munkakörökben,
-a diplomás bérminimum bevezetése.
Elnök Asszony szólt arról is, hogy a kormányzati kapcsolatok javulásából minden fél – a kormány, az érdekvédők és a munkavállalók – egyaránt profitál.
Elemezte az önkormányzati sztrájkok eredményét, valamint kitért arra is, hogy milyen minőségű a SZEF-el való konföderációs kapcsolata az MKKSZ-nek, milyen vagyoni kezdeményezést preferál az MKKSZ, kifejtette annak indokait, és azt, hogy mit hoz majd a KSZSZ-el való egyesülés.
Boros Péterné végül megköszönte Timkó József országosan is kiemelkedő munkáját.
Ezt követően Tornyi Lajosné FEB Elnök részletesen szólt a FEB és PEB feladatainak különbözőségéről, az új törvényi környezetről, az alapszervezetek aktuális gazdasági, pénzügyi szabályairól, időszerű feladatairól.
Fehér József OKÉT/KÉF ügyvivője ismertette az érdekvédelmi intézmények működésének körülményeit, nehézségeit, szakszerűségét, várakozásait. Kiemelte, hogy a bérintézkedésben hosszú ideje nem érintett 160 ezer fős közszolga kompenzációját meg kell indítani. A forrással nem rendelkező önkormányzatokat az államnak anyagi eszközökkel szükséges támogatni. Kiemelte a Közalkalmazottak és Köztisztviselők Egymásért Alapítvány céljait, működését, fontosságát
Az ezt követő több felszólalásra, hozzászólásra, kérdésre a vendégelőadók, illetve a megyei titkár adott választ. Timkó József zárszavában köszönetét fejezte ki a munkahelyeken folyó munkáért, az együttműködésért, egymás tiszteletéért. Ennek tudható be, hogy az országban a megyénk a legszervezettebb az MKKSZ-en belül.
A megyei elnök ezt követően bezárta az ülést, melyről elmondható, hogy lehetőséget biztosított a szervezettségben való továbblépésre, és arra, hogy az MKKSZ vezetői további új, vagy megerősített gondolatokkal felvértezve képviseljék a jövőben is a közszolgákat.
Csoportkép a titkári tanácson résztvevőkről
Timkó József és Veress Ildikó, Boros Péter Elnök Asszonnyal és Fehér Józseffel.